Spływy kajakowe okolice warszawy

Spływy kajakowe Skrwa – sport dla każdego miłośnika ruchu

Spływy kajakowe cieszą się popularnością niezmiennie od wielu lat. Już w XIX wieku uprawiano tę dyscyplinę sportu. Zajmując się kajakarstwem w ramach hobby, można spędzić miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu. To nie tylko pozwala na odpoczynek, ale również przyczynia się znacznie do poprawy kondycji fizycznej, z którą idzie w parze lepszy nastrój oraz zadowolenie.

Spływy kajakowe pod Warszawą

W miejscowościach wypoczynkowych i turystycznych można w prosty sposób znaleźć miejsce, gdzie wypożyczysz kajaki i spędzisz czas w taki sposób, na jaki masz ochotę. Problem pojawia się, jeżeli na co dzień mieszkasz w dużym mieście, na przykład w Warszawie. Tutaj, mimo Wisły przecinającej miasto trudno o organizację spływu. Ale nic straconego. Warto rozejrzeć się po okolicy, ponieważ może okazać się, że w niedalekiej odległości od stolicy znajduje się miejsce, gdzie możesz wypożyczyć kajaki i udać się na niezapomnianą wyprawę.


Jeżeli miałeś już do czynienia ze spływami kajakowymi, na pewno słyszałeś o rzece Skrwa. Rzeka ma długość 114 km, a swój początek ma w miejscowości Płociszno. Na swoim końcu wpada do Wisły. Jest więc jej wierną siostrą. Łagodna, idealna na lekką wycieczkę. Chwilami bardziej porywcza lub zablokowana. Idealne miejsce, gdzie możesz trenować swoje umiejętności poruszania się kajakiem.

Spływy kajakowe pod Warszawą

Spływy kajakowe Skrwa

Kajaki Skrwa to fraza, którą często możemy znaleźć w wyszukiwanych słowach Google. Nic dziwnego. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie Warszawy oraz jest niezwykle malownicza. Dzięki temu przyciąga uwagę wielu turystów, którzy chcą spędzić aktywnie czas poza głośnym miastem.
Kajaki pod Warszawą są bardzo popularne, ponieważ coraz więcej osób zaczyna interesować się tą dyscypliną sportową. Nie wymaga specjalistycznego przygotowania, a zdrowy styl życia jest w ostatnich latach bardzo modny. Wpływa to w znaczący sposób na zdrowie Polaków, poprawiając ich kondycję.
Zaledwie 100 km od stolicy znajduje się wypożyczalnia kajaków o nazwie Kajaki Chojraki. To tam możesz zacząć swoją przygodę z rzeką Skrwą. Profesjonaliści pracujący w wypożyczalni doradzą Ci, jaka trasa będzie najlepiej dopasowana do Twojego poziomu oraz podpowiedzą jaki sprzęt wybrać.

Rodzaje trasy

Są dostępne trzy różne spływy kajakowe Skrwą. Można wybrać się w długą podróż, która zajmuje zazwyczaj 5 do 7 dni. Jest to idealny sposób na spędzenie urlopu na łonie natury. Wystarczy namiot lub chęć szukania miejsca do spania w okolicznych miejscowościach, aby przeżyć wspaniałą przygodę. Jest to polecane osobom, które mają już pewne doświadczenie w spływach kajakowych. Rzeka w zdecydowanej większości odcinków jest bardzo spokojna i doskonale sprawdza się dla osób początkujących, jednak długość trasy może stanowić pewien problem oraz ograniczenie.

Można również wybrać się na krótszą wycieczkę, zajmującą zwykle ok. 3 dni. Ten rodzaj jest polecany osobom średniozaawansowanym oraz początkującym, ale w obecności osoby z doświadczeniem. Jest mniej wymagająca niż tygodniowa wyprawa, ale wymaga odpowiedniej organizacji czasu oraz wyczucia na wodzie.

Jeżeli nie masz tyle czasu, chcesz wybrać się na chwilę za miasto odpocząć lub to Twój pierwszy kontakt z kajakami, warto zdecydować się na opcję jednodniowej wycieczki. Dzięki temu sprawdzisz, czy taki sposób spędzania wolnego czasu jest dla Ciebie oraz przetestujesz swoją kondycję. Możesz zapoznać się z możliwościami, jakie dają spływy kajakowe oraz podziwiać przyrodę bez konieczności zastanawiania się nad organizacją miejsca na nocleg. Wycieczki jednodniowe będą również doskonałe dla grup przyjaciół, którzy chcą spędzić czas poza miastem lub dla rodzin z dziećmi. Należy jedynie sprawdzić, czy wszystkie Twoje pociechy są wystarczająco odpowiedzialne, aby mogły poradzić sobie z wyprawą.

Spływy kajakowe Skrwa – typy kajaków

W zależności od Twojego doświadczenia oraz preferencji Twoich i Twoich towarzyszy, wypożyczalnia kajaków oferuje trzy typy sprzętu. Wszystkie to najwyższej jakości kajaki Sprinter Roteko, które doskonale sprawdzą się w warunkach, jakie panują na spływie Skrwą. Możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się którymkolwiek z nich.

kajak 1-osobowy
Kajak 1-osobowy

Pierwszym typem jest kajak jednoosobowy. Doskonały dla tych, którzy potrzebują ciszy podczas wyprawy. Jeżeli posiadasz doświadczenie w spływach kajakowych, a siła ramion nigdy Cię nie zawiodła, spokojnie możesz wybrać ten typ. Jesteś w stanie bez problemu kontrolować sposób poruszania się kajaku, a także przenosić go ponad przeszkodami.

Kajak 2-osobowy

Kajak dwuosobowy jest najczęściej wypożyczanym typem kajaków. Jest popularny wśród par oraz rodzin z dwójką dzieci. Jeżeli wybierasz się na kajaki z osobą z mniejszym doświadczeniem, warto sprawdzić tę ofertę kajaków. W ten sposób możesz pomóc drugiej osobie lub sam uzyskać pomoc, jeżeli jej potrzebujesz. W przypadku rodzin
z dwójką dzieci częstą praktyką jest podział na dwa kajaki według schematu: w jednym kajaku jest jeden rodzic i jedno dziecko. Dzięki temu można zadbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

kajak 3-osobowy
Kajak 3-osobowy

Kajaki trzyosobowe są wypożyczane przez grupy zorganizowane. Specjaliści z grupy Kajaki Chojraki zwracają uwagę na zalety takiego rozwiązania. Można łatwiej podzielić grupę na mniejsze zespoły osób, które ufają sobie nawzajem. Pozwala to również na podział pod względem siły oraz możliwości fizycznych poszczególnych osób. Jeżeli jeden z Was nie będzie czuł się na siłach, dwie inne osoby mogą wspomóc go przez pewien czas. Kajaki tego typu są również wypożyczane przez rodziny 2+1.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zastanawiasz się jak wyglądają spływy kajakowe Skrwa i masz ochotę wybrać się na jeden? Zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz osób wokół. Rzeka chwilami może mieć silny nurt, który jest w stanie porwać za sobą człowieka. Może również dojść do sytuacji, kiedy kajak wywróci się podczas manewrowania. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, powinieneś być przygotowany na pewne ewentualności.

Jedną z najważniejszych zasad, o jakich zdarza się zapominać podczas wypoczynku jest rezygnacja z alkoholu podczas aktywności typu spływ kajakiem. Alkohol obniża Twoją koncentrację, może niekorzystnie wpływać na Twój sposób oceny otoczenia, a nawet zaburzyć Twoją równowagę. Jeżeli podczas wycieczki zdecydujesz się sięgnąć po alkohol, pamiętaj, że ryzyko wypadku jest znacznie wyższe niż wtedy, kiedy jesteś zupełnie trzeźwy. Warto poczekać z alkoholem na świętowanie bezpiecznego powrotu z wyprawy.

Podczas wypożyczania sprzętu, dostaniesz podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z niego. Powinieneś stosować się do wszystkich powierzonych Tobie wskazówek. Pamiętaj, osoby pracujące w wypożyczalni to specjaliści. Wiedzą, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Dlatego nie ignoruj naszych rad, starając się wprowadzić je w życie.

Sprawdź, czy osoby, które nie potrafią pływać mają na sobie kamizelki ratunkowe. Rzeka Skrwa jest bardzo łagodna, jednak niezależnie od stanu wody, jeżeli ktoś nie umie pływać, może mieć problem. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom, kiedy osoba, która wypadnie z kajaku znajdzie się w sytuacji zagrożenia zdrowia. Warto, aby każdy miał na sobie kamizelkę ratunkową, jednak jest to szczególnie zalecane w przypadku osób, które nie wiedzą jak poradzić sobie w wodzie.

Odpocznij na łonie natury

Spływy kajakowe pod Warszawą są umiejscowione wśród wyjątkowo malowniczych krajobrazów. Podczas spływu Skrwą, możesz podziwiać liczne łąki oraz odpoczywać pośród kwiatów. Znajduje się tutaj również mnóstwo lasów oraz miejsc, gdzie gęsto rośnie liczna roślinność. W takich okolicznościach wystarczy zaledwie parę godzin, aby odpocząć od zgiełku miasta.

Jeżeli potrzebujesz spędzić czas wolny łącząc odpoczynek z aktywnością fizyczną, powinieneś zajrzeć na stronę https://www.kajaki-skrwa.pl/. Korzystając z naszych usług dowiesz się, jak bezpiecznie spędzić czas podczas wyprawy oraz sprawdzisz, czy taki rodzaj aktywności jest dla Ciebie. Możesz odpocząć od pędu wielkiego miasta oraz szumu, jaki mu towarzyszy i zadbać o swoje zdrowie w najlepszy możliwy sposób.

kajaki Płock